SV2_0260

Перший запуск котла

Ви придбали новий котел, підключили його до газу та системи опалення. Вже майже все готово до початку опалювального сезону. Залишилась дрібничка – перший запуск газового котла.

І дійсно, нічого складного: google за запитом “перший запуск котла” видає тисячі результатів з корисними порадами, прикладами, навіть покроковими відео. Багато авторів таких порад прямо пишуть:

” Для того, щоб виконати перший пуск котла, необовязково запрошувати фахівців з сервісного центру. Посудіть самі, це умова, за якої новенький котел ставиться на «безкоштовне» гарантійне обслуговування, не варто і ламаного гроша – все одно в подальшому, якщо трапиться поломка, вам доведеться заплатити і за запчастини, і за роботу майстра.”

Це доволі поширена думка більшості власників нових котлів.

Однак, давайте розберемось більш детально. Майстер сервісного центру проходив навчання і має сертифікати виробника обладнання, тобто знання у нього не від перегляду двох-трьох відео на YouTube. Наступна річ, котрої ви жодним чином не здобудете власноруч, це досвід по запуску котлів: кількість запусків у деяких сервісантів вже давно перестав обмежуватись сотнями. З таким практичним досвідом сервісний інженер зразу ж помітить найдрібніше відхилення від норм у роботі насоса, турбіни, у загальній роботі котла. Це дозволить заздалегідь усунути дефект, який у майбутньому з великою ймовірністю стане причиною виходу з ладу якогось дорогого механізму, або й усього котла. Майстер також налаштує допустимий тиск газу на газовому клапані. Це дозволить мінімізувати витрати газу та забезпечить безпечну роботу обладнання.

Коли ж мова йде про запуск конденсаційного котла, то тут без спеціалізованих приладів для аналізу вивідних газів просто не обійтись, адже від цього залежить сам принцип роботи такого котла.

І не забуваймо про те, що після запуску сервісним центром, на котел почне діяти гарантія виробника, впродовж терміну якої всі ремонтні роботи та запчастини будуть для вас безкоштовними. Крім того, багато виробників котлів компенсують сертифікованим сервісним центрам перший запуск свого обладнання, тобто для кінцевого споживача цей запуск є також безкоштовним.

Поділитися:

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *